Fason Kozmetik Üretimi

Fason Üretim 05 Ocak 2021

Kolonya Üretimi

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Türk kültürünün bir parçası olarak öne çıkan kolonya, oldukça fazla sayıda türe ve çeşide sahiptir. Üretiminin yapıldığı bölgeye bağlı olarak değişik kokular ve özelliklere sahip pek çok kolonya bulunmaktadır. 

Fason Kolonya İmalatı Zeytin Sarayı Kozmetik

Üretim Aşaması

Belirlenen/İstenen ürünün içeriğinde kullanılacak formül üzerinde ARGE laboratuvarımızda çalışmalar yapıyoruz. Formül, güncel hammaddeler, üretim teknikleri ve maliyet doğrultusunda geliştirerek numuneler hazırlıyoruz. Müşteri ve ARGE onayı ile birlikte formül üretime hazır hale getiriyoruz.
İstenen ürünün ambalaj çalışmaları yapıyoruz, hedef markete ve konsepte uygun ambalajın tasarlanması konusunda destek oluyoruz. Yerli ve uluslararası tedarik ağımız ile birlikte size en uygun ambalajı geliştiriyoruz.

Ürünle ilgili dermatolojik, mikrobiyolojik ve sağlık bakanlığı onayı için gerekli olan testlerin yapılmasını ve gerekli sertifikaların alınmasını sağlıyoruz. Güncel yasa ve mevzuatlar doğrultusunda üretim için gerekli izinleri alıp, bakanlık ürün kaydı yapıyoruz. Müşterilerimize de gerekli yönlendirmeleri yaparak ürünü üretime hazır hale getiriyoruz.

Kolonya Çeşitleri

Birçok amaç altında kolonya gün içerisinde yoğun olarak kullanılır. Özellikle bayram ziyaretlerinde misafirlere gidildiği zaman, ayrıca misafirliğe gelen pek çok kişi için öncelikle kolonya tutulur. Her zevke hitap eden birçok değişik kolonya modelleri de yer almaktadır. Bunlar arasından tercih yaparken zorlamak mümkün çünkü oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

 Beyaz Zambak Kolonyası

 Balıkesir yöresine ait olan beyaz zambak kolonyası, oldukça ferahlatıcı ve hoş bir kokuya sahiptir. Kolay bir sürüm ile beraber misafirler için en çok değerlendirilen kolonyalardan biridir.

 Bebek Kolonyası

 Hoş ve etkileyici kokusu ile beraber yetişkinlerin dahi ilgisini çeken kolonyalar arasında yer alır. Özellikle sıcak yaz aylarında ferahlamak için birebir seçeneklerin başında gelir. Ayrıca bebeklerin hassas cildi için özel olarak hazırlandığından dolayı, sağlıklı ve keyifli şekilde kullanılabilmektedir.

Çam Kolonyası

Bolu yöresine ait bir kolonya çeşidi olarak öne çıkıyor. Bölgenin en şöhretli ve yöresel ürünleri arasında gelmektedir. Özel ve doğal çam kokularının farklı kokular ile birleşerek harika bir etki yarattığı kokulardan biridir.

 Tütün Kolonyası

 Uyarıcı ve iç açıcı özelliklerden faydalanmak suretiyle, tütün kokusunu açık şekilde yayan kolonya çeşitleri arasında gelmektedir. Özellikle sürüldüğü andan itibaren uzun süre etkisi kalır ve tütün yapraklarının kokusunu en iyi biçimde almak mümkün olur.

 Tıraş Kolonyası

 Adından da anlaşılacağı üzere tıraştan sonra cildi nemlendirmek ve daha yumuşak hale getirebilmek amaçlı kullanılır. Cildin tahriş olmasını önlemek için hassas bir yapıya sahiptir.

 Lavanta Kolonyası

 Rahatlamak ve stresten uzak kalabilmek için lavanta kolonyası en çok tercih edilen çeşitler içerisinde yer alır. Özellikle uykusuzluk, depresif sorunları ve anksiyete problemleri karşısında çok fazla tercih edilmektedir. Oldukça hoş ve doğal bir koku ile beraber çok fazla tercih edilir.

 Leylak Kolonyası

 Leylak çiçeği üzerinden aynı şekilde bu çiçeğin kokusunu en iyi biçimde yansıtan özel kolonyalar arasında yer almaktadır. Ferah ve serinletici bir etkisi bulunur.

 Bunlar dışında daha pek çok farklı kolonya çeşitlerinin yer aldığını söylemek mümkün. Örneğin zeytinyağı Kolonyası, Akasya kolonyası, menekşe yere yasemin çiçeği kolonyası ile birlikte daha birçok değişik seçenek yer almaktadır. Her biri kolonya farklı esans üzerinden ele alınır ve hazırlanır.

 Talep ettiğiniz tüm çeşitleri sağlık bakanlığı onaylı olarak sizin için üretiyoruz. Daha fazla bilgi için Bizimle irtibata geçebilirsiniz

Okunma 2465 kez
Son değişiklik 06 Ocak 2021

İrtİbat

Adres: Belevi Mah. 12011 Sok. No:2/b

Telefon: +90 232 897 60 88

GSM: +90 535 735 56 25

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Food Gallery